خرید آنلاین فایل(پاورپوینت بررسی بادگیر در معماری ایرانی)

در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با .پاورپوینت بررسی بادگیر در معماری ایرانی./بادگیر/پاورپوینت بررسی بادگیر در معماری ایرانی|1942916|xcq42094792|

بررسی بادگیر و نمونه های موردی در معماری ایرانی .

فایل ورد 87 صقحه ای به همراه چکیده ای 50 صفحه ای در غالب پاورپوینت

فهرست مطالب

مقدمه

پیشینه بادگیرها

اجزابادگیر

روش ساخت بادگیراردکانی.

روش ساخت بادگیر یزدی

تزئینات بادگیر

طرزکار بادگیر

-عملکردشبانه وروزانه بادگیردرزمانی که سرعت بادصفراست

-عملکردبادگیر زمانی که باد باسرعت مناسب می وزد

تقویت عملکرد بادگیر

تفاوت عملکردبادگیر(برحسب اقلیم)

معایب بادگیر

انواع بادگیر(منطقه)

-بادگیر اردکانی

-بادگیرکرمانی.

-بادگیریزدی

-انواع بادگیر(شکل ظاهری).

-یک جناحی

-بادگیردوطرفه

-بادگیرسه جناحی

-بادگیرچهارطرفه

-بادگیر چندوجهی

-بادگیر چپقی

-بادگیرحفره ای

-بادگیر اشکوبه ای

انواع بادگیر(اقلیم)

انواع بادگیر(پلان)

محل قرارگیری بادگیر

-بادگیردر آب انبار.

-بادگیردر خانه های قدیمی

منحصربه فردترین بادگیرها

-آب انبارشش بادگیر یزد

-بادگیرباغ دولت آباد

-آب انبارپنج بادگیرکیش

-بادگیرخانه دکترسیدعلی رضوی

-بادگیرخانه بروجردی ها

-آب انبارهفت بادگیرعصرآبادیزد

-بادگیرعمارت باغ گلستان.

-بادگیرآب انباروکیل شیراز

-بادگیرخانه عامری های کاشان

-بادگیرخانه آقازاده در یزد

-آب انبارپنج بادگیر یزد

یزد شهر بادگیر ها

انواع بادگیریزدی براساس نوع ارتباط بافضاهای مرتبط با آنها

بادگیرهادر کشورهای عربی در گذشته و اکنون.

بادگیرومعماری مدرن

واژه نامه

منابع وماخذ

مقدمه

استفاده از بادگير از سنوات بسيار قديم در ايران متداول بوده است. بادگير ها با اشكال مختلف در شهر هاي مركزي و جنوب ايران ساخته شده كه هر كدام بر حسب ارتفاع و جهت باد مطلوب طراحي و اجرا شده اند. تا قبل از اختراع كولر برقي و گسترش آن در شهر هاي مختلف، از بادگير در ابنيه مختلف مسكوني، مذهبي و خدماتي استفاده مي شده است و هنوز هم مي توان باقيمانده اين بادگير ها را در اقليم گرم و مرطوب جنوب در شهر هايي مانند بندر عباش، بندر لنگه، قشم، بوشهر و اقليم گرم خشك نواحي مركزي مانند كرمان، نايين، يزد، طبس، كاشان، سمنان، اصفهان و حتي نواحي جنوب شهر تهران مشاهده نمود.

پیشینه بادگیر:

نام‌های باستانی و گوناگون آن مانند واتفر، بادهنج*، باتخان، خیشود، خیش‌خان، خیشور، ماسوره و هواکپ‌ برمی‌آید که پدیده‌ای بس کهن است.

بادگير از مظاهر و سمبلهاي تمدن ايراني است. دقيقا معلوم نيست اولين بادگير در کدام شهر ايران ساخته شده ولي سفرنامه نويسان قرون وسطي بيشتر از بادگيرهاي شهرهاي کويري و گرم و خشک مانند يزد و گناباد و طبس، کرمان، بم و زاهدان نام برده‌اند. کاريز* و بادگير و خانه‌هاي گنبدي بدون ترديد از نمادهاي تمدن ايراني است هر سه کلمه به صورت معرب به زبان عربي نيز راه يافته است. قنات ، بادجير و قبه و قبعه معرب‌هاي فارسي کلمات فوق هستند.مطالب دیگر:
📂پاورپوینت اتوماسیون دستگاه های صنعتی و تحلیل کامل آنها📂پاورپوینت میزان شیوع آسیبهای مچ پا و علل آن در رشته های مختلف ورزشی📂دانلود پاورپینت ایین زندگی و انواع اخلاق📂دانلود پاورپوینت تمدن سازی علوی📂پاورپوینت زمینه های اجتماعی انحراف جامعه📂دانلود پاورپوینت سبک های فرزندپروری Upbringing📂پاورپوینت در مورد آسیب شناسی ماهواره📂پاورپوینت جریان روشنفکری در ایران📂پاورپوینت اخلاق مدیریت📂پاورپوینت تحول و تعالی بسیج📂پاورپوینت میکرو کنترلر ها در کامپیوتر📂پاورپوینت میگرن و انواع سردرد📂پاورپوینت مينوزها (زیست شناسی)📂پاورپوینت نحوه احداث باغ سیب و مراحل مختلف تولید آن 📂پاورپوینت نحوه ساخت صفحات PHP 📂پاورپوینت آموزش کار با نرم افزار های آفیس📂پاورپیونت شبکه های کامپیوتری📂پاورپوینت آمورزش محيط پروتل 99 📂پاورپونیت شبکه های کامپیوتری📂پاورپوینت کاربردهای شبکه 📂پاورپوینت شبکه های بیسیم📂پاورپوینت شربت های قندی📂پاورپوینت آزمایش و تحقیقات قطعات و مجموعه های خودرو📂تحقیق کامل در مورد اختلال بدشکلی بدن📂پاورپوینت راجب شکست چوب