خرید آنلاین فایل(پژوهش معماری طرح هتل)

در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با .پژوهش معماری طرح هتل./پژوهش معماری طرح هتل/پژوهش معماری طرح هتل|40089546|xcq42094792|

طرح كلی هتلها وفضاهای موردنیاز

انواع متفاوت هتل ها استانداردهای متنوعی از كیفیت و امكانات را ارایه می دهند. هتل ها می توانند حلقه ای از یك زنجیره باشند یا مستقل عمل كنند . اگر هتل عضوی از یك زنجیره باشد ممكن است شرایط طراحی خاصی اعمال گردد.

انواع هتل ها عبارتند از: هتل های شهری – هتل های خاص تعطیلات – كلوپ ها- هتل آپارتمانها ومتل ها.

حداقل شرایط لازم برای استاندارد هتل ها

حداقل شرایط لازم برای درجه بندی یك هتل دریكی از سطوح درجات دارا بودن سطحی از خدمات وتسهیلات است كه می بایست در آن واحد به میهمانان عرضه شود.

هتل ها در این دستورالعمل در پنج سطح به شرح زیر درجه بندی می شوند:

یك ستاره – دوستاره - سه ستاره – چهارستاره –پنج ستاره.

البته هتل های 7 ستاره نیز دركشورهایی مانند امارات كه هتل جمیرا ازجمله آنهاست دیده شده است. كه صرفا 7 ستاره بودن آن جنبه تبلیغاتی داشته وهمان كیفیت هتل های 5 ستاره را داراست. لازم به تذكر است كه درجه (top) به هتل های 5 ستاره ای تعلق می گیرد كه خدماتی بیش از حد انتظار به میهمان ارائه می دهند.

حداقل شرایط لازم برای هر یك از هتل ها در پایین ترین سطح كه یك ستاره خواهد بود در زیر آورده شده است:

- رعایت حداقل سطح كیفی در قسمتهای مختلف واحد.

- یك هتل یك ستاره حداقل 9 اتاق خواب را داراست.

- 75% اتاق خواب ها با حمام یا تسهیلات خصوصی.

- وجود محلی برای صبحانه خوری كه متناسب با ظرفیت هتل طراحی شده است.

- وجود سیستم گرمایش وسرمایش قابل كنترل در اتاق خواب ها

مهمترین امور در هتل مربوط به نوع و سطح سرویس وخدمات وتجهیزات آن هتل می باشد به طوری كه ضعف در این قسمت توانسته است درجه هتل را به میزان 1-2 درجه كاهش دهد.

مهمترین فضاهای هتل

فضاها در هتل به سه قسمت اصلی تقسیم می شوند:

1- فضاهای عمومی: همه افراد حتی افراد غیر میهمان حق ورود به آنها واستفاده از تسهیلات آنها را دارند.مانند لابی (محل نشیمن).

2- فضاهای خصوصی: فقط میهمانان هتل اجازه استفاده از خدمات آنرا دارند.مانند اتاقها وسرویس های بهداشتی در هتل.

3- فضای خدماتی : فضاهایی كه پرسنل هتل حق استفاده از آنرا دارند. مانند پذیرش هتل واتاق مدیریت- دفاتر بازرگانی – آشپزخانه ولاندری .

دو فضای مهم در هتل:

1- پنتری( گرمخانه):

فضای بین آشپزخانه وسالن رستوران كه به عنوان فیلتر یا آبدارخانه استفاده می شود پنتری نام داردكه معادل فارسی آن گرمخانه می باشد. اگر سالن رستوران وآشپزخانه دارای اختلاف سطح


مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت فنون تجزیه و تحلیل سیستم ها🔍پاورپوینت فیزیک دوم راهنمایی🔍پاورپوینت فیزیولوژی قلب و دستگاه گردش خونی🔍پاورپوینت قابلیت زندگی شهری🔍پاورپوینت اسکلت بتونی🔍پاورپوینت انواع نما چوب و آلومینیوم🔍درمان افسردگی با انواع دارو های گیاهی🔍پاورپوینت قالب های مثنوی و رباعی و دوبيتی🔍پاورپوینت قانون اساسی🔍پاورپوینت قانون اهرم ها و ديدن كل سيستم🔍پاورپوینت قانون دوم ترمودینامیک🔍پاورپوینت کار با رشته های کارکتری در MATLAB🔍پاورپوینت کار تیمی🔍پاورپوینت کار گروهی🔍پاورپوینت کار و فناوری🔍پاورپوینت کارایی و بهره وری در اثر بخشی سازمان ها🔍پاورپوینت کارآفرینان در اقتصاد دانایی با رویکرد ICT🔍پاورپوینت کارآفرینی اینترنتی🔍پاورپوینت کارآفرینی در ایران🔍پاورپوینت کارآفرینی در نظریه های اقتصادی🔍پاورپوینت کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس🔍پاورپوینت کروماتوگرافی🔍پاورپوینت کسب کار و اخلاق🔍پاورپوینت موانع توسعه کارآفرینی🔍پاورپوینت کشت عدس