خرید آنلاین فایل(پاورپوینت درونگرایی در معماری)

در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با .پاورپوینت درونگرایی در معماری./پاورپوینت درونگرایی در معماری مدرن,پاورپوینت پلان خانه های درونگرا,پاورپوینت درونگرایی,پاورپوینت معماری,پاورپوینت درمورد درونگرایی در معماری/پاورپوینت درونگرایی در معماری|42087023|xcq42094792|

دانلود جهت رشته معماری


مشخصات فایل
تعداد صفحات33حجم2404/626 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته معماری در قالب 33 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


یکی از باورهای مردم ایران زندگی شخصی و حرمت آن بوده که این امر به گونه ای معماری ایران را درون ‌ گرا ساخته است. معماران ایرانی با سامان ‌ دهی اندام ‌ های ساختمان در گرداگرد یک یا چند میان ‌ سرا، ساختمان را از جهان بیرون جدا می ‌ کردند و تنها یک هشتی این دو را به هم پیوند می ‌ داد.

درون گرایی مفهومی است که به صورت یک اصل در معماری ایران وجود داشته و با حضوری آشکار، به صورتهای متنوع، قابل درک و مشاهده است. اصولاً در ساماندهی اندام های گوناگون ساختمان به ویژه خانه های سنتی، باورهای مردم، بسیار کارساز بوده است. یکی از باورهای مردم ایران ارزش نهادن به زندگی شخصی و حُرمت آن و نیز عزت نفس ایرانیان بوده که این امر به گونه ای معماری ایران را درون گرا ساخته است.

در فرهنگ این نوع معماری، ارزش واقعی به جوهر و هسته باطنی آن داده شده است و پوسته ظاهری، صرفا پوششی مجازی است که از حقیقتی محافظت می کند و غنای درونی و سربسته آن تعیین کننده جوهر و هستی راستین بنا است و قابل قیاس با وجوهات و فضای بیرونی نیست فضای بیرونی نیست..

فهرست مطالب
مقدمه
گذری اجمالی بر ماهیت معماری اسلامی
اصول معماری اسلانی (ایرانی)
واژه درونگرایی در علوم و حوزه های دیگر
درونگرایی در معماری
درونگرایی بعنوان جهان بینی و تفکر
نتیجه گیری


"

مطالب دیگر:
📌تحقیق درباره گونه هاي ذرت 📌تحقیق درباره رنگ كردن و بی رنگ كردن موهایتان 📌تحقیق درباره زندگينامه حضرت فاطمه زهرا📌تحقیق درباره آموزش کشاورزی📌تحقیق درباره روش و نحوه توليد قطعات لاستيكي📌تحقیق درباره روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی 📌تحقیق درباره زيبايي شناسي در آثار سلطان محمد 📌تحقیق درباره ریتم در هنر های تجسمی📌تحقیق درباره ریخته گری مداوم 📌تحقیق درباره زیره📌تحقیق درباره زمینه های نهضت عاشورا📌تحقیق درباره رله📌پاورپوینت آماده عوامل توسعه اقتصادي كره جنوبي📌تحقیق درباره راه کار هزینه کاربر 📌تحقیق درباره رادیو ایزوتوپ 📌تحقیق درباره رابرت هوك 📌آموزش لینوکس bash cookbook📌پاورپوینت رنگ درمانی📌پاورپوینت كانسپت و ايده در معمارى📌پاورپوینت عوامل تأثیرگذار در شکل گیری فرم📌پاورپوینت مدیریت وتشکیل کارگاه📌پاورپوینت طرح هادی روستای حفیره📌پاورپوینت بررسی قطعات پانل 3D و DCG📌پاورپوینت درب📌پاورپوینت دبی